ویژه های خبری

فلاح احیای دامداری سنتی را پیشنهاد داد و گفت اینکار میتواند به کشاورزان کمک کند تا کاه و کلش ها را به جای آتش زدن برای تغذیه دام های خود استفاده کنند. وهم منبع درآمدی برای آنها ایجاد شود.

به گزارش کناریها فلاح کارشناس ترویج اداره جهاد کشاورزی فریدونکنار در خصوص آتش زدن کاه کلش و آسیب رسانی جدی به محیط زیست گفت: برای فرهنگ سازی این معضل ما ازطریق سایت های الگویی و کانال هایی را که درفضای مجازی ایجاد کرده ایم وهمچین در جلسات و کلاس‌های آموزشی متعددی که برای کشاورزان برگزار شده است از عواقب آتش زدن کاه و کلش و آسیب رساندن به محیط زیست صحبت شده است.

وی افزود: با اینکه آنها را از راهکارهای قانونی که از طرق دادستان ومحیط زیست بمااطلاع میدهند آگاه کرده ایم، متاسفانه به علت فاصله اندکی که بین کشت دوم و برداشت کشت اول وجود دارد،کشاورزان تمایل به آتش زدن دارند.

کارشناس جهاد فریدون‌کنار در ادامه بیان کرد اگر درهر منطقه ای کشاورزان بتوانند دو بیلر تهیه کنند و به کمباین های خود وصل کنند می‌توانند این کاه و کلش را به جای آتش زدن جمع‌آوری و بسته‌بندی کنند و برای تغذیه دام ها به دامپروران در سطح شهر واستان به فروش برسانند.

فلاح همچنین گفت: در برخی از مناطقی که آب گرفتگی وجود دارد و قادر به کشت دوم نیستند این کار میتواند جایگزین خوبی برای آتش زدن کاه وکلش باشد.

این کارشناس در پایان احیای دامداری سنتی را پیشنهاد داد و گفت اینکار میتواند به کشاورزان کمک کند تا کاه و کلش ها را به جای آتش زدن برای تغذیه دام های خود استفاده کنند. وهم منبع درآمدی برای آنها ایجاد شود..

گزارش: زهره اسماعیلی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی