ویژه های خبری

درآمد گمرکات مازندران از تجارت خارجی در ۲ ماه نخست سال از مرز ۶۱۳ میلیارد و ۵۴۷ میلیون ریال گذشت.

به گزارش کناریها به نقل از صداوسیما ناظر گمرکات مازندران با اشاره به روند روبه رشد واردات و صادرات گفت : در ۲ ماه نخست امسال ۶۱۳ میلیارد و ۵۴۷ میلیون ریال درآمد در گمرکات استان کسب شد.

علی یوسفی‌منش با بیان اینکه ارزش تجارت خارجی گمرکات مازندران از مرز ۱۹۹ میلیون و ۳۰۷ هزار دلار گذشت افزود : طی دو ماهه امسال بیش از ۲۹ میلیون و ۲۶۷ هزار دلار کالا از طریق گمرکات مازندران از استان خارج شد.

او همچنین گفت : در سال ۹۹ واردات انواع کالا به مازندران از مرز ۱۷۰ میلیون و ۴۰ هزار دلار گذشت.

ناظر گمرکات مازندران ادامه داد: در این مدت بیش از ۵۴۰ هزار تن انواع کالا از کشورهای روسیه، امارات متحده عربی، ترکیه، قزاقستان وآلمان وارد گمرکات استان مازندران (نوشهر، امیرآباد و فریدونکنـار) شده است.

یوسفی منش خاطرنشان کرد : اقلام عمده کالاهای وارداتی گمرکات مازندران شامل جو دامی به ارزش ۵۵ میلیون و ۹۸۱ هزار دلار و سهم ارزشی ۳۳ درصد ، ذرت دامی به ارزش ۴۶ میلیون و ۳۵۷ هزاردلار و سهم ارزشی ۲۷ درصد ، چربی‌ها و روغن‌های حیوانی به ارزش ۳۴ میلیون و ۷۱۲ هزار دلار و سهم ارزشی ۲۰ درصد، دانه‌های روغنی به ارزش۶ میلیون و ۴۳۸ هزار دلار و سهم ارزشی۴ درصد و گندم به ارزش ۵ میلیون و ۱۹۹ هزار دلار و سهم ارزشی یک درصد بوده است.

او گفت : همچنین در دو ماهه امسال  ۱۲۵ هزار و ۶۱۷ تن انواع کالا از طریق گمرکات نوشهر، امیرآباد، آمل، ساری و فریدونکنار به کشورهای قزاقستان، فدراسیون روسیه، عراق، ترکمنستان، امارت متحده عربی، افغانستان و سوریه صادر شد.

ناظر گمرکات مازندران تصریح کرد: اقلام عمده صادراتی گمرکات مازندان در این مدت به ترتیب فرآورده‌های لبنی به ارزش ۱۶ میلیون و ۷۸۹ هزار دلار و سهم ارزشی ۵۷ درصد، سایر مواد غذایی به ارزش ۲ میلیون و ۶۹۳ هزاردلار و سهم ارزشی ۹ درصد، سیمان به ارزش ۲میلیون و ۲۵۷ هزار دلار و سهم ارزشی ۸ درصد، بستنی به ارزش یک میلیون و ۲۰۷ هزاردلار و سهم ارزشی ۴ درصد و آب میوه به ارزش یک میلیون و ۸۵ هزار دلار و سهم ارزشی ۴ درصد بوده است.

یوسفی منش تاکید کرد : درآمد گمرکات استان مازندران در دو ماهه امسال با احتساب ضمانتامه از مرز ۶۱۳ میلیارد و ۵۴۷ میلیون ریال گذشت.

او یادآور شد : طی همین مدت ۲۹۳ تن ریل کانتینر خالی ، سیگار ، مصنوعات پلاستیکی به ارزش ۲ میلیون و ۱۰۲ هزار دلار از طریق  گمرکات استان مازندران به مقصد عراق و امارات ترانزیت خارجی گشته است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی