ویژه های خبری

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بر لزوم بهره گیری از ظرفیت بنادر شمالی برای صادرات و واردات کالا به کشورهای همسایه تاکید کرد.

به گزارش کناربها محمد راستاد عصر چهارشنبه در حاشیه بازدید از بندر نوشهر در گفتگو با خبرنگاران با اظهار اینکه بهره گیری از ظرفیت بنادر شمالی برای صادرات و وادات به کشورهای همسایه و افزایش ترانزیت از جمله اهداف است، افزود: بندر نوشهر نیز در سال های اخیر روند روبه رشدی از نظر جذب کالا داشته است.

وی ظرفیت سالانه بندر نوشهر را ۴.۵ میلیون تن در سال ذکر کرد و گفت: سال گذشته بندر نوشهر وفریدونکنار یک میلیون تن مبادلات کالایی داشته است و این میزان در سال جاری تاکنون به بیش از ۳۵۰ هزار تن در بندر نوشهر و ۱۱۰ هزار تن در بندر فریدونکنار رسیده است.

وی با اشاره به اینکه روند در بنادر شمالی مثبت است، تسهیل بندر به پسکرانه را در افزایش بهره گیری از ظرفیت های بندر نوشهر مهم خواند و گفت: باید شرایطی فراهم کنیم تامحموله های کالایی به پسکرانه منتقل شود.

راستاد یادآور شد: جاده دسترسی مستقل بندر نوشهر به عنوان پروژه مهم در دستور کار قرار گرفت و بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه درنظر گرفته شده است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی عنوان کرد: جاده دسترسی بندر نوشهر دارای پیشرفت فیزیکی پنج درصدی است و در کنار آن لایروبی حوضچه بندر نوشهر نیز در دست اقدام است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی