ویژه های خبری

صرفاً جهتِ فریب افکار عمومی

آمارسازی‌های خلاف واقع مدیرکل شیلات مازندران، گریبان ذخائر دریای مازندران را در سال‌های آتی خواهد گرفت. «قاسم کریم‌زاده» این‌بار سراغ تولید در استخرها و تکثیر طبیعی رفت. خبر تولید حدود ۲۹ میلیون قطعه بچه‌ماهی سفید نمونه‌ای دیگر از سریال آمارسازی اداره‌کل شیلات مازندران و مدیر ناکارآمد و کارنابلد آن است که گویا به مزاج رییس سازمان شیلات هم سازگار آمده است.

آمارسازی‌های خلاف واقع مدیرکل شیلات مازندران، گریبان ذخائر دریای مازندران را در سال‌های آتی خواهد گرفت. «قاسم کریم‌زاده» این‌بار سراغ تولید در استخرها و تکثیر طبیعی رفت.

خبر تولید حدود ۲۹ میلیون قطعه بچه‌ماهی سفید نمونه‌ای دیگر از سریال آمارسازی اداره‌کل شیلات مازندران و مدیر ناکارآمد و کارنابلد آن است که گویا به مزاج رییس سازمان شیلات هم سازگار آمده است.

این‌ نحوه آمارسازی یا ریشه در بی‌خبری مدیرکل از موارد فنی مربوط به تراکم تولید لارو و بچه‌ماهی دارد یا نشانگر باور و اعتقاد مدیر به تولید در محیط نرم‌افزار اکسل و چشم‌بستن بر حقایق و دل دادن به اظهارنظرهای بی‌اساس و غیرکارشناسانه برای فریب افکار عمومی است.

هر کارشناس شیلاتی که آمار مدیرکل را دید، خندید چون با یک حساب و کتاب سرانگشتی از تقسیم تعداد بچه ماهیان تولیدی به حجم استخرهای موجود، روشن می‌شود که مدیرکل چگونه به چنین عددی رسید.

آقای مدیر متخصص ! حجم آبگیری استخرهاتان چقدر است؟
تراکم بچه ماهیان با توجه به سطح موجود چند کیلوست؟
این آمار را که به استناد دستورالعمل‌های روی کاغذ اعلام می‌کنید نسبتی با تراکم استخرهای موجود خودتان، ندارد.
این آمار به‌راحتی قابل راستی‌آزمایی است.
یکی دوتا از استخرها که دست‌شمار شوند، دُم خروس را نشان می‌دهد و دست مدیرکل را رو می‌کند، علاوه بر آن، هر پرورش‎دهنده سنتی هم از حداکثر بیومس قابل استحصال بچه ماهیان آگاه است.
میزان تولید بچه ماهی در استخرهای فنی با هوادهی و ورودی مناسب آب هم به گَرد آمار تولید شما در استخرهای معجزه‌گر شما نمی رسد دکتر!
امیدواریم ریاست اکولوژی دریای خزر با پایان سکوت و خویشتن‌داری، رسالت خود را انجام دهد و یک بار پرده از حقایق این بخش بر دارد.
هرچند امیدی نداریم تا مدیرکل شیلات مازندران، به‌جای ایجاد فضای بسته و غیرشفاف اداره‌کل با کمک عوامل حفاظتی قسم‌خورده خود، برای جلوگیری از درز اطلاعات درست به خود بیاید و راه صداقت و واقع بینی را برگزیند.

در بخش بعدی این گزارش، از آمارسازی‌های آبکی مدیرکل شیلات مازندران به‌صورت مستدل پرده برمی‌داریم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کناریها | خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی